سلام به همه دوستانمطلب امروز درباره لیافت داشتن و احساس ارزشمندیهاحساس اعتمادبه نفس.اینکه من و شما با همه ضعف هایی که فکر می کنیم داریم با همه اشتباهاتی که مرتکب شدیم با همه گناهان کبیره و صغیره ای که انجام دادیم هنوز هم عزیزترین هستیم برای خدامون.خدایی که بخشنده و آمرزنده همه گناهانمونه و بارها توو قرآن گفته من بخشنده ام.چرا اینقدر تاکید میکنه.برای اینکه ما هرجوری که باشیم باز هم نباید از رحمت خداوند ناامید باشیم.

من و شما که از پیامبران خدا بالاتر که نیستیماونها هم اشتباه کردند،استغفار کردند و خداوند اونها رو بخشیده و پیامبر خدا شدند.از حضرت موسی بگیر تا حضرت داود ، حضرت یونس و . .با توجه به شرایط دنیای مادی هیچکس بدون اشتباه نیست و اصولا معصوم بودن توو این دنیای مادی که نه صفر مطلقه و نه یک مطلق معنایی نداره.پس من همینجور که هستم عزیز خداوندم و هرموقع درخواستی از خدا داشته باشم خداوند اجابت میکنه و نیازی نیست که متوسل بشم به فلان امام و فلان امام زاده.

همه این دیدگاههای اشتباهی که شنیدیم و باور کردیم به این دلیله که خودمون یکبار قرآن رو نخوندیم دربارش فکر نکردیمچیزی که بارها خداوند از ما میخوادمیخواد که درباره آیات خداوند تعقل کنیم،بیندیشیماما ما آدمها تنها کاری که نمیکنیم فکر کردنه.ما فقط تقلید میکنیم یه مرجع تقلید مشخص میکنیم و میگیم هرچی اون گفت.اگه اشتباه هم باشه گناهش با مرجع تقلیدمه!!و ما از همون ابتدا نمیخوایم مسئولیت زندگیمون رو خودمون به عهده بگیریم.

طبق گفته خود خدا در قرآن، زمین و آسمانها و هرچی بین اونهاست مسخر من انسان شده.من خلیفه خداوند روی زمینم.کافیست همین رو درست درک کنیم تا خودمون رو باور کنیم تا بفهمیم چه قدرتهایی داریم و خودمون رو دست کم میگیریم.باور همه چیزهما چه باوری درباره خودمون داریم.اگه باور من اینکه که من یه آدم گناهکارم که خداوند اصلا به من نگاه نمیکنه و اگه خواسته ای دارم باید به یکی بگم که به خدا نزدیکتره و مقرب درگاهشه قطعا به نتیجه نمی رسم.

ما همه به یک اندازه به خداوند نزدیکیمما همه به یک اندازه به نعمتهای خداوند دسترسی داریم.اما مهم اینه که که آیا ما احساس لیاقت می کنیم.آیا ما خودمون رو لایق استفاده از این همه نعمت خداوند می دونیم.باید فکر کنیم در مورد حضرت سلیمان که چه باوری درباره خداوند داشته،چه باوری درباره قدرت خداوند داشته که از خداوند میخواد ثروت و قدرتی بهش بده که نه قبل از اون به کسی داده و نه بعدش به کسی میده.حضرت سلیمان چه باوری درباره بخشندگی خداوند داشته که میگه اینهارو میخوام چون میدونم تو وهابی ، تو بخشنده ایپس اینکه پیامبران چه دعایی میکنند مهم نیست.مهم اینه که با چه باوری اون دعا رو میکنندبا چه ایمانی اون دعا رو میکنند.

ما چه باوری درباره خداوند و قدرتش داریمما چقدر به خداوند ایمان داریم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها