ایمان، تقوا،عمل صالحاین سه کلیدواژه برای هر کسی که به دنبال خوشبختی و سعادت در دنیا و آخرت می باشد کافی است.ایمان به خداوندی که منبع خیر و خوبی و قدرت است و اگر حقیقی باشد بدون شک منجر به عمل صالح خواهد شد.یعنی اگر من بگویم به خداوند ایمان دارم اما وقتی خداوند به من الهامی می کند منجر به اقدامی نمی شود بدانید ایمان ، ایمان واقعی نیست.

اگر زندگی نامه انسانهای موفق را مطالعه کنیم بدون شک رد پای کنترل ذهن یا همان تقوا را پیدا می کنیم.در مسیر موفقیت قطعا به مسائلی برخورد می کنیم و اگر ایمان نداشته باشیم که هر مسئله ای که با آن مواجه می شود قطعا راه حل را نیز در خودش دارد(مراجعه به پست قبل) ناامید می شویم، شکست را می پذیریم و متوقف می شویم.

در زندگی انسانهای موفق حال در هر زمینه ای که باشد بدون شک رد پای ایمان را نیز پیدا می کنیم که نقطه مقابل ترس است.ترس باعث می شود انسان هیچگونه حرکتی نکند،تغییری نکند و تنها فاکتوری که باعث می شود انسان باور کند که توانایی تغییر دارد ایمان به توانایی خود و ایمان به خداوندی است که آن توانایی های را در درون انسان به ودیعه گذاشته است.

اصولا این اختلاف طبقاتی که اکنون در این جهان هست و عده ای سعی دارند آن را از بین ببرند دلیلش توانایی کنترل ذهن افراد در واکنش به شرایط یکسانی است که برای همه افراد ایجاد می شود.میزان توانایی افراد در کنترل ذهن متفاوت است که البته این امر اکتسابی است و با تمرین و تکرار تقویت می شود.

وقتی تضاد و یا مشکلی برای یک عده ای خاص که در یک مدار یکسان هستند بوجود می آید، آن عده خاص هر کدام واکنش متقاوتی در برابر آن تضاد از خود بروز می دهند و این واکنشهای متفاوت نتایج متفاوتی را ایجاد می کند که باعث می شود عده ای در همان مدار باقی می ماند ، عده ای به یک مدار بالاتر صعود می کنند و عده ای نیز به یک مدار پایین تر سقوط می کنند و به این شکل اختلاف طبقاتی بوجود می آید.پس نمی توان انتظار داشت که زمانی بیاید که این اختلاف طبقاتی از بین برود و تاریخ نشان داده است کسانی که قصد داشتند با این اختلاف مبارزه کنند و آن را از بین ببرند با شکست مواجه شده اند.

پس هر آنچه که نیاز داریم برای تغییر،برای شد،برای موفقیت قطعا در درون خود ما وجود دارد.باید به این موضوع ایمان داشته باشیم که هیچ عاملی(دولت،دلار،رئیس جمهور،شرایط اقتصادی و .) در بیرون از ما وجود ندارد که بتواند مانع موفقیت ما بشود.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها