سلام به همه دوستان عزیز،امروز میخوام درباره شرک باهاتون صحبت کنیموقتی حرف از شرک میشه ناخودآگاه یاد انسانهای قدیم و زمان پیامبر میوفتیم و حتی یک درصد هم به این فکر نمی کنیم که ما مشرک باشیم.ما خودمون رو مسلمان میدونیم و یک فرد با ایماناما آیا واقعا مشرکین فقط در زمان پیامبر بودند.آیا وقتی قرآن از شرک میگه و میگه تنها گناهیه که خداوند اون رو نمی آمرزه و شرک رو بزرگرین ظلم می دونه آیا فقط مردم زمان پیامبر رو خطاب قرار میده؟نههمه ما شرک در وجودمون هست .فقط کم و زیاد دارهشرک یعنی چی؟ یعنی کسی رو در قدرت شریک خداوند قرار بدیم؟ من خودم رو قضاوت میکنم و با اطمینان و بدون هیچ شکی میگم من یک مشرکم! وقتی قدرت رو میدم به رئیسم، به دولت، به دلار ، به وضعیت اقتصادی موجود این یعنی شرک.هرجا و به هر شکلی قدرت رو بدیم به غیر خدا یعنی شرک.

به فرموده پیامبر اسلام(ص): شرک مخفی‌تر از حرکت آرام مورچه بر صخره‌ای سیاه در شبی ظلمانی است.همه ما به زبون میگیم خداوند قادر و تواناست،خداوند روزی رسونه،میگیم هیچ برگی بدون اذن خداوند از زمین نمیوفته و. اما آیا ایمان هم به این حرفها داریم؟وقتی از شغلمون راضی نیستیم اما باز ادامه می دیم.وقتی از رابطه مون راضی نیستیم اما باز ادامه می دیماین ادامه دادن ها یعنی چی؟ یعنی میگیم قدرت دست رئیسمهقدرت دست همسرمه.این یعنی شرک محض چون اگه خداوند رو روزی رسون بدونیم قطعا جایی رو که دوست نداریم تحمل نمی کنیم اگه قدرت مطلق رو خداوند بدونیم رابطه ای رو که می دونیم نتیجه ای نداره ادامه نمی دیمپس باید ایمانمون رو به خداوند تقویت کنیم که این هم تکامل میخواد و به نظر من قرآن بهترین کتاب برای تقویت ایمانه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها